فیلتر تلگرام فرصت یا تهدید؟!

نسخه قابل چاپ

بررسی کامل فرصت ها و تهدیدات تلگرام در ایران چگونه است آیا فیلتر کردن تلگرام عمل درست و هوشمندانه است یا برعکس عملی غیرحرفه ای است؟!با ای تی زیرون همراه باشید .

تلگرام چندسالی است که مهمان ایرانیان است و با رابط کاربری ساده و چشم نواز به همراه کلی ویژگی و امکانات محبوب جامعه ما شده بطوری که بستر مناسبی برای کسب درآمد ایجاد کرده و برای افراد زیادی ایجاد شغل و کسب درآمد کرده حال با بحث ها و صحبت های جدید در بحث فیلتر سازی پشت این کسب و کارهای اینترنتی میلرزد و بوی بیکار شدن خیلی ها که از راه همین تلگرام کسب روزی می کردند می رسد.

تلگرام فرصت های فراوانی برای قشرهای مختف ایجاد کرد همچنین می توان گفت باعث شناخته شدن خیلی از کسب کار های اینترنتی شد که تا کنون اسمی از آنها شنیده نشده بود ، تلگرام بستر اطلاعرسانی شد که دیگر شرکت ها را از خرج های میلیونی برای راه اندازی پرتال و سیستم های اطلاع رسانی شرکتی نداشتند. 

گروه هاب تلگرام جایگرین مناسبی برای فروم ها شد که ثبت نام و فعالیت در آنها برای خیلی ها مشکل بود ، تلگرام تاثیرات بسیار زیادی بر شیوه زندگی مجازی مردم گذاشت به گونه ای که بیشتر مصرف ترافیک روزانه مربوط به تلگرام می شود.

تلگرام ارتباطات را سریع تر کرد و خانواده ها نیز با تشکیل گروهای تلگرامی  ارتباطات فیزیکیشان را کاهش دادند.

تلگرام باعث شد خیلی ها بتوانند از راه تبلیغات اینترنتی کسب درآمد کنند نمونه آن ” حسین همت پور” است که هم اکنون یکی از میلیونرهای ایران است و با درآمد ماهیانه ۵ میلیون تومان شکم خود و خانواده خود را سیر می کند.

از طرفی تلگرام باعث شد شبکه های اجتماعی بومی به سختی به چشم بیاید چون هم سرعت پایین تری به نسبت تلگرام داشتند و نه همه گیر بودند

از طرفی دیگر این بستر به مانند جامعه حقیقی فضایی شد برای کلاهبرداری و جرم و فضایی شد که هر کسی با هر سنی در آن هرچه میخواهد به اشتراک بگذارد و برای خیلی ها دردسر ساز شد چه طلاق ها که بخاطر دوستیهای تلگرامی صورت نگرفت چه دخترهایی که حیثیت شان زیر سوال رفت اما باز این سوال مطرح می شود تلگرام فیلتر شود یا خیر ؟!

من از آنجا که خیلی ها را می شناسم که در تلگرام درحال کسب درآمد هستند میگویم نه ! چون شرایط کشورمان به گونه ای است که کار بسیار سخت پیدا می شود و تلگرام این فرصت را برای بسیاری فراهم کرد تا از بیکاری در بیایند و درآمدی برای خود دست و پا کنند 

 

شما هم می توانید نظر خودتان را در مورد اینکه تلگرام فیلتر شود یا خیر در قسمت کامنت بازگو کنید .

لینک کوتاه شده این مطلب : http://itzeroone.com/itz0HT

پیشنهاد سردبیر بیشتر از نویسنده

نظر بدهید

اولین در نظر دادن باشید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz