تلویزیون QLED نسل جدید تی وی ها متولد شد – قسمت ششم

نسخه قابل چاپ

در این قسمت به همگرایی تلویزیون ها و AI می پردازیم . در ادامه با ای تی زیرون همراه باشید .

در آوریل ۲۰۱۷، شرکت بین المللی Data Corporation (IDC)، پیش بینی کرد که بازار سیستم آگاهی شناختی و هوش مصنوعی (AI) رشد بالایی از رشد سالیانه (CAGR) را با ۵۴٫۵ درصد در سال ۲۰۲۰ ادامه دهد. ویژگی هایی از سیستم های هوش مصنوعی مانند پیش بینی، توصیه ها و کمک های هوشمند انتظار می رود نقش مهمی در ایجاد خدمات هوشمند داشته باشند.


تلویزیون QLED نسل جدید تی وی ها متولد شد – قسمت اول

تلویزیون QLED نسل جدید تی وی ها متولد شد – قسمت دوم

تلویزیون QLED نسل جدید تی وی ها متولد شد – قسمت سوم

تلویزیون QLEDنسل جدید تی وی ها متولد شد – قسمت چهارم

تلویزیون QLEDنسل جدید تی وی ها متولد شد – قسمت پنجم


این توابع AI در حال حاضر بر روی لوازم الکترونیکی مصرفی، به خصوص گوشی های هوشمند و محصولات تلویزیون تاثیر می گذارد. همگرایی AI و تلویزیون ظریف است، اما این یک روند می باشد که در حال وقوع است و ادامه خواهد یافت. بیایید به همگرایی تلویزیون و AI نگاه کنیم و چگونگی مشاهده تلویزیون در آینده را، به ویژه برای تلویزیونهای سامسونگ QLED .

QLED TV

مردم فقط کانال های ارائه شده توسط شرکت های تلویزیونی را مشاهده نمی کنند بلکه شبکه های زمینی، تلویزیون کابلی، کانال های ماهواره ای، پروتکل اینترنت (IPTV) و حتی برنامه های فوق (OTT)، و همچنین برنامه های کاربردی تلویزیون هوشمند که تماشاگران می توانند تماشا کنند. با این وجود هیچ کس نمی خواهد تمام گزینه های موجود را بررسی کند تا نشان دهد که آنها ممکن است لذت ببرند.

یک ویژگی توصیه AI می تواند محتوا را برای شما مرتب کند. AI به تلویزیون تعبیه شده می تواند ترجیح بیننده را تجزیه و تحلیل کند و محتوا را نمایش دهد که بینندگان ممکن است در صفحه تلویزیون علاقه مند شوند . تلویزیون سامسونگ QLED 2017 یک انتخاب وسیع از محتوا را در هر ارائه دهنده خدمات در یک قسمت پرتاب که در قسمت پایین صفحه قرار دارد نشان می دهد. کانال ها یا سرویس های مورد علاقه شما به طور پیش فرض بر روی پرتاب نشان داده شده است و شما همچنین می توانید از یک صدای عالی برای انتخاب نمایش برای تماشا استفاده کنید.

در آینده ای نزدیک، ویژگی هایی مانند پیش بینی و کمک های هوشمند در تلویزیون اجرا می شود و تجربه ی بیننده را تغییر می دهد. برای مثال، AI می تواند شرایط آب و هوایی، زمان و موضوع روز را برای ارائه بهترین مطالب مناسب برای آن متغیرها، تجزیه و تحلیل کند. همچنین، تشخیص هوشمندانه در آینده، گفتگو را با بینندگان امکان می دهد تا محتوای را بسته به سن، حالات و اولویت محتوا توصیه کنند. این ویژگی ها تماشای تلویزیون را برای همه افزایش می دهد.

QLED TV

همانطور که AI شروع به تعبیه در تلویزیون می کند، بینندگان می توانند از تلویزیون های خود در یک راه راحت تر استفاده کنند. تلویزیون سامسونگ QLED 2017 به طور خودکار جعبه های تنظیم شده، کنسول های بازی و سایر وسایل الکترونیکی را تشخیص می دهد. به جای استفاده از اصطلاحات فنی مانند HDMI برای نشان دادن بیننده است که دستگاه متصل است، آن را با استفاده از نام محصول مانند Xbox One و آرم آن تنظیم می کند. با این کمک هوشمند، بینندگان دیگر نیازی به تنظیمات پیچیده از تلویزیون های خود ندارند .

بیایید کمی بیشتر به نمونه هایی از پیشرفته ترین AI تلویزیون بپردازیم. موتور تصویر هوشمند تلویزیون سامسونگ QLED به طور اتوماتیک منبع ویدئو را تجزیه و تحلیل می کند تا روشنایی را در زمان واقعی با توجه به شدت نور تغییر دهد. همچنین موتور با افزایش چشم انداز و ادراک سه بعدی، بیننده را به یک تجربه فراگیر تبدیل می کند.

قاب سامسونگ که به نظر می رسد یک قاب عکس برای هنر است شاید هم یک حسگر هوشمند باشد در تلویزیون های دیگر وجود ندارد . حسگر حرکت این محصول صفحه را خاموش می کند زمانی که هیچ کس در اطراف آن وجود ندارد و هنگامی که کسی در نزدیکی تلویزیون قرار می گیرد صفحه نمایش روشن می شود. علاوه بر این، حسگر به طور خودکار روشنایی صفحه را تنظیم می کند .

سامسونگ قصد دارد تا پایان سال جاری سازگاری IoT را با تمام محصولات تلویزیونی خود اضافه کند. در سال ۲۰۲۰، تمام محصولات سامسونگ به IoT آماده خواهند شد. سرمایه گذاری پیش بینی شده سامسونگ نسبت به AI و IoT به طور قابل توجهی تغییراتی را در خانه  تغییر می دهد و تجربه تماشای تلویزیون را کاملا جدید می کند.

نظر شما درباره همگرایی تلویزیون چه می باشد ؟ نظرات خود را با ای تی زیرون در میان بگذارید . 

لینک کوتاه شده این مطلب : http://itzeroone.com/itzSTQ
منبع ای تی زیرون

پیشنهاد سردبیر بیشتر از نویسنده

نظر بدهید

اولین در نظر دادن باشید !

هشدار برای
avatar
wpDiscuz